Güç için erkek vitaminleri: isimler, kullanım talimatları

Erektil fonksiyonla ilgili problemler, yetişkinlikte birçok erkeğin üstesinden gelir. Yeterli temel besin ve vitamin alırsanız, kötü bir yükseltici ile baş edebilirsiniz.

Gücü artırmak için erkekler için hangi vitaminler tüketilmelidir? Doktorlara göre cinsel gücü artırmak için hastanın yeterli miktarda E, A, C, D, B vitaminleri tüketmesi gerekir.

Diğer besinler de güçlü bir yükselticiyi geri kazanmaya yardımcı olur. Bu nedenle gücü ve libidoyu artırmak isteyen erkeklerin yeterli miktarda çinko, selenyum ve magnezyum tüketmesi gerekir.

A vitamini

A vitamini (retinol) redoks süreçlerinde yer alır, proteinlerin sentezinden sorumludur ve birçok metabolik sürece katılır. A vitamini, bağışıklık sisteminin normal çalışması için hayati önem taşır.

Yetersiz miktarda retinol ile ereksiyon kötüleşir, bağışıklık azalır ve cilt hastalıklarının olasılığı artar. Ek olarak, bir elementin eksikliği prostat bezinin hastalıkları ile doludur.

Bir erkeğin gücü geri kazanması için 1000 IU A vitamini tüketmesi yeterlidir. Bu element şunları içerir:

 1. Yağlı balık. A vitamini somon, uskumru, baharatlı açısından zengindir.
 2. Kırmızı havyar.
 3. Sığır karaciğeri.
 4. Tam yağlı süt.
 5. Tereyağı.
 6. Lor. A vitamininin çoğu, yağ içeriği% 5'i geçmeyen süzme peynirde bulunur.
 7. Yumurta sarısı.
 8. Ekşi krema.
 9. Peynir.

Önemli! Genitoüriner, kardiyovasküler ve sinir sistemi hastalıklarında günlük retinol dozu 10. 000 IU'ya yükselir.

E vitamini

Güç için ürünlerdeki E vitaminleri

E vitamini (tokoferol asetat) erkekler için çok önemlidir. Kardiyovasküler sistemin işleyişinden sorumludur. Ayrıca E vitamini doku yenilenmesi için önemlidir, prostatit tedavisinde faydalıdır, kasılmaları giderir, kalp krizi ve kansızlığı önler.

Yetersiz E vitamini alımı durumunda, vasküler iktidarsızlık, konjestif prostatit, iyi huylu prostat hiperplazisi ve genitoüriner sistemin diğer patolojilerinin gelişme olasılığı artar. Günlük E vitamini alımı 10 IU'dur.

Tokoferol Asetat Kaynak Ürünlerinin Listesi:

 • Tam yağlı süt.
 • Sığır eti ve tavuk karaciğeri.
 • Soya yağı, zeytinyağı ve kabak yağı.
 • Taze bezelye.
 • Sığır eti.
 • Tavşan eti.
 • Elmalar.
 • Tam buğday ekmeği.

Önemli! E vitamini eksikliği sadece iktidarsızlıkla değil, aynı zamanda kas distrofisi, kısırlık, anemi, trombositopeni ve hipertansiyon gibi hastalıklarla da doludur.

B vitaminleri

Güç için ürünlerdeki B vitaminleri

Güç için erkek vitaminleri göz önüne alındığında, daha güçlü seks için son derece gerekli oldukları için B vitaminleri üzerinde duramazlar. Erkek sağlığını korumak için B6, B9, B12, B3, B5 vitaminlerine ihtiyaç vardır.

Vücuttaki birçok süreçten sorumludurlar. Vitaminler sinir, kardiyovasküler ve genitoüriner sistemlerin normal çalışması için gereklidir. Elementler enerji metabolizmasından sorumludur, strese karşı direnci arttırır ve diyabet gelişimini engeller.

Gücü geri kazanmak için yeterli miktarda B grubu vitamini tüketmeniz gerekir. Vitaminlerin her birinin normu ayrı ayrı belirlenir. Tam dozu söylemek mümkün değil.

Bu öğeler nerede bulunur? Aşağıdaki besinler B vitaminleri açısından zengindir:

 1. Makarna.
 2. Beyaz ekmek.
 3. Ceviz, fıstık, fıstık.
 4. Kabak çekirdeği.
 5. Yeşil yapraklı sebzeler.
 6. Karaciğer (tavuk ve sığır eti).
 7. Tahıl filizi.
 8. Tavuk yumurtaları.
 9. Çavdar ekmeği.

Önemli! Bu besinin eksikliği iktidarsızlık, kas distrofisi, iştahsızlık, artan yorgunluk ve uyku bozuklukları ile doludur.

D ve C Vitaminleri

Güç için ürünlerde D grubu vitaminler

D grubu vitaminleri, vücudun birçok yaşam destek sisteminin normal çalışması için gereklidir. Bağışıklık ve genitoüriner sistemlerin normal işleyişi olan lipid metabolizmasını stabilize etmek için besinlere ihtiyaç vardır.

Ayrıca D vitamini vücuttaki fazla kalsiyumun atılmasını engeller, kasık fıtıkları ve kas-iskelet sistemi patolojilerini önler. Günlük doz 400 IU'dur.

D vitamini kaynakları:

 • At kuyruğu.
 • Maydanoz.
 • Yumurta sarısı.
 • Tereyağı.
 • Peynir.
 • Balık yağı.
 • Süt ürünleri.

C vitamini (askorbik asit), redoks işlemlerinin düzenlenmesinde önemli bir rol oynar. Genitoüriner, sinir ve kardiyovasküler sistemlerin normal çalışması için gereklidir. Damar duvarlarını güçlendirir, trombozu önler ve iltihap önleyici etkiye sahiptir.

C vitamini, birçok yaşam sürecinde yer aldığı için ereksiyonun sürdürülmesi için gereklidir. En iyi besin kaynakları patlıcan, turunçgiller, erik, domates suyu, şalgam, turp, salatalık ve havuçtur. Ahududu, kavun, nar, kiraz, kuru kuşburnu, kımız, yaban turpu, patates de askorbik asit açısından zengindir.

Önemli! D ve C vitamini eksikliği ile güçlü bir yükselticiyi korumak mümkün olmayacaktır. Hipovitaminoz sadece iktidarsızlıkla değil, aynı zamanda CVS ve merkezi sinir sisteminin birçok hastalığıyla da doludur.

Erkekler hangi minerallere ihtiyaç duyar?

gücü arttırmak için çinko içeren müstahzarlar

Gücü arttırmak için sadece vitaminleri değil, aynı zamanda bazı mineralleri de kullanmalısınız. Bu nedenle, istisnasız tüm erkeklerin yeterli çinko alması gerekir.

Çinko önemli bir eser elementtir. Erkek androjenlerin sentezinden ve gücünden sorumlu olan birçok biyokimyasal reaksiyonu aktive eder.

Yeterli çinko alımı ile kan basıncını düşürebilir, güç dayanıklılığını artırabilir ve kardiyovasküler sistem hastalıklarını önleyebilirsiniz. Çinko, testosteron sentezinden doğrudan sorumludur. Sperm ve yükselticinin kalitesi bu seks hormonunun seviyesine bağlıdır.

Günde 15 mg çinko tüketmek optimaldir. Bu makrobesinin en iyi kaynakları çam fıstığı, sığır eti, yer fıstığı, işlenmiş peynir, ördek ve hindidir. Yulaf ezmesi, karabuğday, arpa kabuğu çıkarılmış tane.

Çinkoya ek olarak, ihtiyacınız olan:

 1. Selenyum. Antikor oluşumunu uyarma yeteneğine sahiptir, tiroid bezinin normal çalışması için gereklidir, testosteron sentezine katılır ve sperm kalitesinden sorumludur. Optimal olarak, günde 70-100 mcg selenyum kullanın. Besini tavuk ciğeri, pirinç, yumurta, ceviz, lahana, yer fıstığı, bezelyeden alabilirsiniz.
 2. Magnezyum. Kardiyovasküler ve sinir sistemlerinin çalışmasından sorumludur, metabolik süreçleri kontrol eder. Ayrıca, prostat bezinin normal çalışması için magnezyum gereklidir. Günlük dozaj 400 mg'dır. Tohum, fasulye, buğday kepeği, ıspanak, hurma içerir.

Önemli! Yeterli çinko, selenyum ve magnezyum alımı, istikrarlı bir ereksiyonun anahtarıdır.

Erkekler için vitamin kompleksleri

Eczanelerde erkekler için çok faydalı olacak birçok multivitamin kompleksi bulunmaktadır. Bu tür müstahzarlar, tüm gerekli vitamin ve minerallerin günlük bir dozunu içerir.

Multivitamin komplekslerinin alınması hem erektil disfonksiyonun tedavisinde hem de önlenmesinde faydalıdır. Spesifik ilaç, kişinin ağırlığına, yaşına ve diğer bireysel özelliklerine göre ilgili doktor tarafından seçilir.

Multivitamin komplekslerinin erkek vücudu üzerinde olumlu bir etkisi vardır. Ancak her ilacın kontrendikasyonları olduğu için herhangi bir ilacı kullanmadan önce doktorunuza danışmalısınız.

Ayrıca multivitamin komplekslerinin sentetik yükseltici tabletler kadar etkili olmadığı gerçeğine de odaklanıyoruz. Vitaminlerin daha ziyade genel bir güçlendirici etkisi vardır.