Erkeklerde gücü arttırmanın en iyi yollarının gözden geçirilmesi

Uzun süre seks yapabilmeyi, süreçten maksimum zevk almayı umursamayan ve partnerinin gözünde eşsiz bir sevgili gibi görünmeyi umursamayan bir erkek yoktur. Bu, kişinin özgüvenini artırır, kişisel yaşamında uyum sağlamasına ve iş yerinde kendini en iyi şekilde ifade etmesine olanak tanır. Ne yazık ki, insanlığın erkek yarısı her yıl çeşitli cinsel bozukluklardan daha fazla acı çekiyor. Libido ve ereksiyonun zayıflaması, modern insanı her adımda rahatsız eden faktörlerin etkisinin doğal bir sonucudur:

 • Hiçbir şeye zamanın yetmediği hayatın yoğun ritmi.
 • Evde ve işte sürekli stres ve gergin atmosfer.
 • Bir sürü gündelik sorun.
 • Düşük kaliteli yiyecek.
 • Kronik yorgunluk.
 • Hareketsiz yaşam, fiziksel aktivite eksikliği.

Potansiyelin zayıflamasının ana semptomlardan biri olduğu genitoüriner sistem hastalıklarını unutmamalıyız. Aşk cephesinde başarısızlıklara yol açan devasa nedenlerin yalnızca birkaçını listeledik. Bu tür sorunlar ortaya çıktığında, erkek iktidar için en iyi çareyi bulmak için her türlü çabayı gösterir. Genellikle durumu düzeltmek için öncelikle buna neden olan nedeni bulup ortadan kaldırmanın gerekli olduğunu hesaba katmazlar. Ve deneyimli arkadaşların, her şeyi bilen meslektaşların ve diğer "uzmanların" tavsiyelerinin bunu yapmanıza izin vermesi pek olası değildir.

Herhangi bir ilacı seçmeden önce, doktora danışmadan ilaç almamanız gerektiğini düşünmelisiniz: para ve zaman israfı veya ciddi sağlık sorunlarına neden olma olasılığı yüksektir. Erkeklerde gücü artırma araçları büyük ölçüde semptomatiktir. Görevleri patolojiyi tedavi etmek değil, tezahürlerini hafifletmektir. Bu nedenle olumlu etki yalnızca aktif bileşiğin etkisi sırasında gözlemlenir ve bundan sonra semptomlar aynı kuvvetle geri döner. Doktor tarafından reçete edilen tedaviye ek olarak potens uyarıcıların kullanılması, erektil disfonksiyonu ortadan kaldırmanıza ve erkek gücünü artırmanıza olanak tanır.

Hangi ilaçlar yardımcı olacaktır?

Erkeklerde gücü artıran ilaçlar

Antik çağlardan beri insanlık, erkek gücünün arttırılması konusuyla ilgilenmektedir. Bunun için bitki ve hayvan kökenli doğal bileşenlerden çeşitli tentürler, losyonlar ve damlalar kullanıldı. Bilimsel ve teknolojik ilerleme çağımızda, ilaç endüstrisi çok ileri adım attı ve bu, giderek daha fazla yeni uyarıcının gelişimini etkilemekten başka bir şey yapamadı. Eczane raflarında bu alanda birkaç gruba ayrılan birçok ürün bulunmaktadır:

 • Fosfodiesteraz-5 inhibitörleri (PDE)- en güçlü hızlı etkili uyarıcılar. Ereksiyonun ortadan kalkmasına katkıda bulunan PDE üretiminin engellenmesine dayanırlar.

  Cinsel sorunlar ortaya çıkarsa bir ürolog veya androloga başvurmalısınız. Yalnızca bir uzman, bozukluğun nedenini ortadan kaldırmaya yardımcı olacak, erkek gücünü etkili bir şekilde artıracak, tedavi için kullanılan ilaçlarla birleştirilecek ve durumun kötüleşmesine neden olmayacak bir ilaç önerecektir.

 • Bitkisel preparatlar- Yeterince uzun bir sürekli kullanım süresinden sonra kendini gösteren hafif, uzun süreli bir etki ile karakterize edilir. Kuşkusuz avantajları düşük toksisite ve minimum yan etkidir.
 • Hormonal ajanlar- Testosteron eksikliği durumunda doktorun önerdiği şekilde kullanılır.
 • diyet takviyeleri— Bu grubun adından, bunların özünde ilaç değil, besin takviyeleri olduğu açıktır. Uzun süreli etkiye sahiptirler ve alkollü içeceklerle birleştirilebilirler.

Beş yıl önce, dünya pazarında fosfodiesteraz-5 inhibitörleri grubundan yeni bir ilaç ortaya çıktı. Bu ilacın etkisi, uygulamadan tam anlamıyla yirmi dakika sonra ortaya çıkar ve altı saat sürer. İlacın avantajları, boşalma sonrası erkek gücünün iyileşme süresinde bir azalma ve cinsel temas süresinde gözle görülür bir artıştır. Düşük tansiyon, yağlı yiyeceklerin tüketimi ve orta miktarda alkollü içecek tüketimi ile kullanımına izin verilir. Bu gruptaki diğer ilaçlara göre daha az yan etkisi vardır.

Jenerikler etkili midir?

Jenerikler, potens arttırıcı ilaçların ucuz analoglarıdır

Potansiyel için jenerikler, iyi bilinen ilaçların daha ucuz analoglarıdır. Kalitelerinin ve etkinliklerinin çok daha düşük olduğu, aksine toksisite ve yan etkilerin sayısının orijinallerden daha yüksek olduğu konusunda yaygın bir yanılgı vardır. Aslında bu göstergelerde kendilerinden aşağı değildirler ve aynı etken madde bazında üretilirler. Ancak aynı zamanda pahalı araştırma veya reklamlara da ihtiyaç duymazlar, bu da makul fiyatı açıklar. Ayrıca orijinal ilacın maliyeti onu üreten tekel firma tarafından belirlenmektedir. Bu ilacı üretme izninin yalnızca kendisinin olduğunu düşünürsek, sağlıklı bir rekabet oluşmamakta ve bu da fiyat düzeyine pek olumlu etki yapmamaktadır.

Yaşlılıkta gücü arttırmaya yönelik araçlar bir uzman tarafından seçilmelidir. Popüler uyarıcıların çok sayıda yan etkisi vardır ve ciddi komplikasyonlara neden olabilirler; bu risk, elli yaşından sonra önemli ölçüde artar.

Potansiyel uyarıcıların diğer formları

Erektil disfonksiyona karşı mücadelede etkili fitiller

Libidoyu ve gücü arttırmak için hormonal merhemler, kremler ve jeller gibi topikal ajanlar da kullanılır. Potens fitiller, erektil disfonksiyon ve prostat bezinin iltihabının karmaşık tedavisine dahil edilir. PDE inhibitörlerinin aksine kan basıncında artışa neden olmazlar ve daha az yan etkiye sahiptirler.

En popüler mumlar tabloda gösterilmektedir:

Birleştirmek Özellikler
Yerli boğaların gonad parçaları İltihap semptomlarını ortadan kaldırın ve prostat bezinin işleyişini normalleştirerek libidoyu artırmaya yardımcı olun.
Sığır prostat ekstresi Bezin işleyişini normalleştirir, kan dolaşımını ve doku trofizmini iyileştirir, tıkanıklığı ortadan kaldırır. Libidoyu ve gücü artırın.
Propolis, A, C, E vitaminleri, makro ve mikro elementler Prostatit tedavisinde kullanılır. Cinsel isteği ve gücü arttırır.
Propolis, kara kavak tomurcukları özleri, papatya çiçekleri, aynısefa çiçekleri, balmumu, misk adaçayı esansiyel yağı, kakao yağı İltihap semptomlarını ortadan kaldırın, genitoüriner organları güçlendirin, libidoyu ve gücü artırmaya yardımcı olun.
Kabak çekirdeğinden elde edilen biyolojik olarak aktif maddelerin kompleksi (karotenoidler, tokoferoller, fosfolipidler, steroller, çoklu doymamış yağ asitleri) Belirgin bir antioksidan etkiye sahiptirler ve gücü arttırırlar.
Propolis, deniz topalak yağı, ginseng özü, şifalı çamur özü, kakao yağı Antiinflamatuar özelliklere sahiptirler, yenilenmeyi hızlandırır ve gücü arttırırlar.

Diyet takviyelerinin etkisi

Cinsel isteği ve güçlü ereksiyonu artırmak için çeşitli türlerde besin takviyeleri

Erkeklerde gücü arttırmaya yönelik diyet takviyeleri, doğal içeriklere dayalı aktif katkı maddeleridir. Yan etkilere neden olmadan uzun süreli olumlu etkiye sahiptirler. Küçük porsiyonlarda alkol içerken alınmasına izin verilir. Hem cinsel isteği arttırmak ve güçlü, stabil bir ereksiyon sağlamak hem de sertleşme bozukluğu ve prostat hastalıklarının gelişimini önlemek için kullanılırlar.

Erkek gücü için en iyi besin takviyeleri tabloda sunulmaktadır:

Birleştirmek Etki süresi Kan basıncına etkisi Testosteron düzeylerine etkisi Sperm kalitesine etkisi Yan etkilerin görülme sıklığı Yaşlı hastalar tarafından kullanılabilir
Peru macası 6 ila 12 ay arası Mevcut olmayan Sunmak Sperm hareketliliğini ve boşalma miktarını artırır %0, 4-0, 7 İzin verilmiş
L-arginin ve alfa-ketoglutarik asit, arı sütü ve bitki özleri En az altı ay Kan basıncında hafif bir artış olabilir Sunmak Sperm kalitesinde hafif iyileşme %0, 5-1 İzin verilmiş
Tibet Cordyceps, Azgın Keçi Otu, Eurycoma Kökü ve Diğer 7 Doğal Ekstrakt 2 ila 6 ay arası Kan basıncını artırabilir Sunmak Sperm hareketliliğini ve boşalma miktarını artırır %1-2 Dikkatlice
Malezya eurycoma kökü, icariin ve aktif biyobileşenlerden oluşan bir kompleks 5 ila 12 ay arası Kan basıncında hafif bir artış olabilir Hafif Mevcut olmayan %0, 3-0, 9 Dikkatlice
Taurin, yohimbin, icariin, flavonoidler, panaxosides ve eleutherosides 3 ila 8 ay arası Mevcut olmayan Küçük Sperm kalitesinde hafif iyileşme %0, 5-1 İzin verilmiş

Sihirli afrodizyaklar

Kereviz, erkek gücünü anında artırabilen bir üründür

Bunlar cinsel arzuyu artıran, daha parlak hisler veren, aktiviteyi ve dayanıklılığı önemli ölçüde artıran doğal ilaçlardır. Aktif bileşenler seks hormonlarının ve endorfinlerin üretimini aktive eder, penise giden kan akışını iyileştirir ve güçlü, stabil bir ereksiyon sağlar.

Bitkisel uyarıcılar arasında Eleutherococcus, güç sağlamak için ginseng veya limon otundan daha az nadiren kullanılır. Testosteron üretimini artırmaya yardımcı olur, cinsel aktiviteyi geri kazandırır ve sperm hareketliliğini artırır.

Benzer özelliklere sahiptirler:

 • Deniz ürünleri - istiridye, karides, kalamar, midye.
 • Sebzeler ve yeşillikler - her türlü lahana, domates, marul, kabak, enginar, Kudüs enginarı. Kereviz, diğer sağlıklı bileşiklerin yanı sıra bitki androjeni de içerdiğinden, etki gücü açısından özel ilgiyi hak eder. Ürünü yakın bir tarihten bir saat önce kullanırsanız, libidoda bir artış, güçlü ve uzun süreli bir ereksiyon garanti edilir.
 • Meyveler - avokado, turunçgiller (greyfurt hariç), mango, muz, kayısı.
 • Bal.
 • Fındık - ceviz, çam, kaju fıstığı, badem. Etkiyi elde etmek için kızartılmaması, çiğ olarak tüketilmesi tavsiye edilir.
 • Katkı maddesi içermeyen bitter çikolata.
 • Baharatlar - zencefil, fesleğen, biberiye, tarçın.
 • Çay - yeşil çay çok eski zamanlardan beri erkeklerde iktidar için kullanılmıştır. Maksimum etki bal veya fındıkla birlikte tüketildiğinde elde edilir.