Erkek gücünü artırmak için beslenme kuralları

Erektil disfonksiyon, zamanımızın acil bir sorunudur, çünkü sadece olgun yaştaki erkekler değil, aynı zamanda nispeten genç yaştaki erkekler de bu rahatsızlıktan muzdariptir. Oluşmasının birçok nedeninden biri, dengesiz beslenme, testosteron üretimini etkileyen ve obeziteye yol açan yiyecekleri yemektir. Güçlü ilaçlar sunmadan önce, uzmanlar yeme davranışını değiştirmeyi ve güç için ürünler kullanmaya başlamayı öneriyorlar. Erkek cinsel aktivitesi üzerinde olumlu etkisi olan oldukça geniş bir yemek listesi var. Bunlar arasında hem basit hem de uygun fiyatlı sebze ve meyvelerin yanı sıra daha sofistike egzotik örnekleri seçebilirsiniz.

Erkeklerde gücü artıran ürünler

Erkek gücü, birçok bilimsel çalışmanın sıcak bir konusudur. Bilim adamları sadece cinsel işlev bozukluğunun nedenlerini araştırmakla kalmıyor, aynı zamanda mucizevi haplar için yeni formüller de derliyorlar. Ve hepsi, yaşam tarzındaki bir değişikliğin ve en önemlisi, uygun bir diyetin gücü neredeyse anında artırabileceğini iddia ediyor. Sonuçta, yemek kültürü son yıllarda bir yerlerde kayboldu.

potens ürünleri

Bilmek önemlidir! Eksiksiz ve sağlıklı gıdaların yerini yarı mamul ürünler, fast food, soslar, çeşniler, koruyucu ve kimyasal katkılarla dolu ürünler aldı. Bütün bunlar vücudu içeriden belli belirsiz bir şekilde yok eder ve cinsel bozukluğun gelişmesine yol açar.

Makalede, hangi ürünlerin erkeklerde gücü arttırdığını ve nelerin sonsuza kadar tüketimden çıkarılması gerektiğini ele alacağız.

Zarar verebilecek yiyecekler

Burada, tüm ürünlerin erkeklerde genitoüriner sistemin normal işleyişi için yararlı olmadığını anlamak önemlidir. Diyetin bazı bileşenleri, aksine, olumsuz hareket eder, olumsuz bir etkiye sahiptir, testosteron üretiminin azalmasına, cinsel aktivitenin yok olmasına ve yan etkilerin ortaya çıkmasına katkıda bulunur. Tüm ürünleri listelemek imkansızdır, sadece ana grupların listesini ve özelliklerini tanımanız yeterlidir.

 1. Kötü kolesterolü yüksek besinler. Bunlara fast food, pizza, cips, sosis, füme etler, mayonez dahil soslar, kızarmış yiyecekler dahildir.
 2. Soya ve buna dayalı ürünler. Testosteron sentezini engelleyen kadın hormonları olan fitoöstrojenler içerir. Aynı nedenle günlük tam yağlı süt alımınızı 1 litre ile sınırlandırmalısınız.
 3. Mısır, keten tohumu, zeytinyağı erkeklik hormonlarının üretimini etkiler, bu nedenle ürünü tek tip ve günde 6 yemek kaşığından fazla kullanmamalısınız.
 4. Tütsülenmiş ürünler, testislerde toksik hasara neden olan duman sıvısı içerir.
 5. Alkol ayrıca testosteron üretimini büyük ölçüde azaltır, erkek üreme sisteminin işlevlerini olumsuz etkiler. Alkole ek olarak fitoöstrojen içeren bira özellikle zararlıdır.alkol gücü azaltır
 6. Hormonlar açısından da zengin olan et sınırlı miktarda tüketilmelidir. Domuz eti, sığır eti, tavuk.
 7. Kafein açısından zengin yiyecek ve içecekler - siyah çay, kakao, kahve. Günde ikincisinin normu bir bardaktır. Aşırı alım, erkeklik hormonunun yıkımına katkıda bulunur. Aynısı, kalp kasını yükleyen ve damar sisteminin durumunu kötüleştiren enerji içecekleri için de geçerlidir.
 8. Tatlı hamur işleri, beyaz ekmek, testosteron sentezini olumsuz etkileyen şeker, maya, asitler içerdiklerinden erkek gücüne zararlıdır.
 9. Sınırsız sayıda tavuk yumurtası. En iyi seçenek, her gün birden fazla ürün tüketmemektir.
 10. Normal bir yaşamı sürdürmek için gerekli olan tuz, şeker ve diğer baharatlar bile fazlasıyla zararlı olmaya başlar.
 11. Tatlı gazlı içecekler. Kompozisyon, şekere ek olarak, tam ve kalıcı bir ereksiyonun elde edilmesini engelleyen boyalar, kimyasal bileşikler içerir. Testosteron üretimini azaltırlar ve spermatogenezi olumsuz etkilerler.

Tavsiye! Potens ile yaşa bağlı sorunların gelişmesini önlemek için her şeyden önce diyetin düzeltilmesi önerilir. Diyete sağlıklı ve gerekli besinleri eklemek elbette var olan rahatsızlığı iyileştirmeyecektir ancak erkek sağlığının uzun yıllar korunmasına yardımcı olacaktır.

Sağlıklı erkek yiyecekleri ve içecekleri

Erkeklerde gücü arttırmak için kullanılan ürünler, şartlı olarak birkaç kategoriye ayrılması tavsiye edilir. Birbirleriyle birleştirilebilir, çeşitli kombinasyonlar yapabilir, yeni yemekler ve içecekler icat edebilirler. Yemek pişirmek için net bir öneri olmadığı için her şey hayal gücüne ve deneyime bağlıdır. Bu ürünler şunları içerir:

 • uyarıcılar;
 • prostat koruyucuları;
 • onarıcı;
 • antioksidanlar.

Erkek genitoüriner ve üreme sistemlerinin normal çalışması için gerekli olan zengin bir bileşen kompleksine sahiptirler. Her yaştan insan için sınırsız miktarda kullanabilirsiniz. Sağlıklı bir diyete erken geçişin, güçlü bir potensin korunmasına katkıda bulunduğu kanıtlanmıştır. Beslenme uzmanları, en üst sıraları et ürünleri tarafından işgal edilen faydalı ürünlerin bir derecelendirmesini derlediler.

Et

gücü artırmak için et

Sağlıklı bir erkeğin diyetinin temeli proteinli gıdalar olmalıdır. Kas lifleri için bir yapı malzemesi görevi görür, testosteron üretimini artırır ve dayanıklılığı artırır. Aşağıdaki ürünler faydalı kabul edilir:

 • tavuk sakatatı;
 • sığır kalbi veya karaciğeri;
 • her türlü kırmızı et.

Et günlük diyete dahil edilmelidir. Günlük norm yaklaşık 200 g'dır, haftada iki kez sakatat kullanılması yararlıdır.

Deniz ürünleri

Her tür deniz ürünü, değerli bir amino asit ve çinko, B vitaminleri ve doymamış asit kaynağıdır. Erkeklerin gücünü artırmak için aşağıdaki liste önerilir:

 • kırmızı balık;
 • istiridye ve midye;
 • karides, ıstakoz;
 • ahtapotlar;
 • Deniz tarağı;
 • Yengeç eti;
 • Deniz yosunu.

Midye ve istiridye haftada iki kez diyete dahil etmek faydalıdır, deniz yosunu da ancak iyot açısından zengin olduğu için günlük norm 100 gr'ı geçmemelidir.

Yumurtalar

Daha önce de belirtildiği gibi, proteinli gıda, kalıcı bir ereksiyonu uyaran en faydalı olarak kabul edilir. Bu nedenle, beslenme uzmanları kümes hayvanları yumurtası yemeyi önerir - tavuk veya bıldırcın. Birçoğu onlara dikkat etmez, ancak bu arada birçok faydalı madde içerirler ve ereksiyonun artmasına katkıda bulunurlar. Ürün haşlanabilir, kızartılabilir ve salatalara, soslara, birinci ve ikinci yemeklere dahil edilebilir. Ana şey, bağımlılık yapmamak için diyetinizi çeşitlendirmektir. Tavsiye edilen oran haftada üç kez 1-2 yumurtadır.

Meyve

Potens için yararlı olan ürünleri listelerken, meyveler ve meyveler hakkında hatırlamanız gerekir. "Duygusallık ve tutkunun meyveleri" olarak adlandırılan muzlar lider olarak kabul edilir. Her gün birkaç parça yemeleri gerekiyor. Ayrıca diyet kayısı, avokado, narenciye ile çeşitlendirilmelidir.

Günlük

İktidarsızlık belirtilerine karşı mücadelede mükemmel yardımcılar ekşi krema, kesilmiş süt, keçi sütüdür. İkincisi, amino asitlerin varlığı ve bir vitamin kompleksi nedeniyle erkek libidosunu etkiler. Bu araç Mısır firavunları ve Romalı generaller tarafından test edilmiştir. Sonucu elde etmek için günde birkaç bardak içmelisiniz. İyileşme bir hafta sonra gelir.

sebzeler

Şalgam, sarımsak ve havuç gibi yiyecekler cinsel enerjiyi uyarır. Kan dolaşımını artırır ve vücudu gençleştirir. Patlıcan, domates, enginarın zengin bileşimi, ereksiyon problemlerinden ve genitoüriner sistem hastalıklarından kurtulmanızı sağlar.

Hangi yiyeceklerin erkek libido ve gücü üzerinde etkisi olduğunu öğrendikten sonra, yeme alışkanlıklarını değiştirmede ve sağlıklı bir diyet yapmada da önemli bir rol oynayan içecekleri düşünmelisiniz:

 • sade kahve (günde bir fincandan fazla değil);
 • portakal suyu bir C vitamini kaynağıdır;
 • yeşil çay antioksidan içeriğinde liderdir;
 • vitamin ve mineral bakımından zengin sebze suları;
 • doğal asitler içeren meyveli meyve içecekleri;
 • şifalı bitkilerden çaylar ve infüzyonlar.

Kuşburnu kaynatma son derece yararlı olarak kabul edilir. Güçlü bir antioksidandır ve çok miktarda C vitamini içerir. Çare haftada üç kez uygulanmalıdır. Kahvenin etkisini arttırmak için içeceğe baharat ekleyebilirsiniz - karanfil, kakule, karabiber, kekik, tarçın. Cinsel arzuyu artırmaya ve canlı bir orgazmı teşvik etmeye yardımcı olurlar.

Baharatlar ve otlar

Hangi yiyeceklerin erkeklerde gücü artırabileceği sorusunu incelerken, lezzeti arttırmak ve erkek sağlığını korumak için yenmesi önerilen otlar ve baharatlar unutulmamalıdır. Yeri doldurulamaz "yardımcıların" listesi aşağıdaki bitkileri içerir.

gücü artırmak için baharatlar
 1. Kekik (tuzlu). Birçoğu ona mutluluk otu diyor. Orta dozlarda kullanım gücü artırabilir ve erotik hisleri uzatabilir.
 2. Limon otu. Seminal sıvı üretimini uyarır, enerjiyi arttırır, vücudun genel tonunu güçlendirir.
 3. Biberiye. Yapraklar ve sürgünler, cinsiyet hormonlarına benzer özelliklere sahip maddeler içerir.
 4. Dubrovnik sıradan. Uyarıcı bir etkiye sahiptir, iyi bir orgazmı uyarır.
 5. Sarı Kantaron. Libidoyu geri yükler, sinir sistemini güçlendirir, duygusal durumu düzenler.
 6. Yulaf. Tohumlar kaynatma ve infüzyon şeklinde kullanılır.

Zencefil, karanfil, tarçın, kakule, zerdeçal, rezene tohumları bu listeye eklenmelidir. Tüm bu baharatlar zengin bir biyokimyasal bileşime sahiptir, erkek sağlığı ve gücü üzerinde yararlı bir etkiye sahip oldukları için uçucu yağlar içerir.

Erkek Gücünü Güçlendirmek İçin Lezzetli Tarifler

Beslenme uzmanları, erkek libidosunu artırmak ve istikrarlı bir ereksiyon sağlamak için birçok tarif sunar. İnternette yemek pişirmeyle ilgili daha fazla açıklama ve ayrıntılı ustalık sınıfı bulunabilir.

 1. Bal ve susam. Bir avuç tohum bir tavada yağ ilave edilmeden yavaş yavaş kavrulur. Az miktarda sıvı ürünle karıştırın ve günde üç yemek kaşığı yiyin.
 2. Elma, daikon ve havuç. Tüm malzemeleri iyice yıkayıp temizleyin. Bundan sonra doğrayın, bir kasede karıştırın, yarım limonun suyunu ekleyin. Alım şeması, önceki tarifle aynıdır.
 3. Besin karışımı. Bir bardak sıvı balın içine yarım litre kırmızı şarap ve 1 yemek kaşığı ekleyin. ben. aloe suyu. İçeriği bir kapakla örtün ve iki hafta boyunca karanlık bir yere koyun. Ortaya çıkan ürün, yemeklerden önce günde üç kez bir çorba kaşığı tüketilmelidir.
 4. Soğan ile lor. 2 baş Yalta çeşidi, soyulmuş, doğranmış. 120 gr fermente süt ürününü yarım bardak kaymaklı süt ile karıştırın, doğranmış soğanı ekleyin. Kıyılmış maydanoz veya dereotu yaprakları serpin. Yemeği her gün yiyebilirsiniz.

Sperm kalitesini artıran ürünler

Erkeklerde gücün zayıflamasına ek olarak, başka bir sorun daha var - üreme fonksiyonunun ihlali. İdeal spermogram şu anda oldukça nadirdir. Bu, yerleşik bir yaşam tarzı da dahil olmak üzere birçok faktörden kaynaklanmaktadır. Bazı yiyecekler ve halk ilaçları yardımıyla sorunu çözmek çoğu zaman mümkündür.

en iyi potens ürünleri

Bir insanın üremek için zengin ve çeşitli yiyeceklere sahip olması doğası gereğidir. Bu nedenle, diyete dahil edilmesi önerilir:

 • sakatat ve karaciğer dahil et;
 • kuru meyveler - hurma, kuru kayısı;
 • bal, her çeşit fındık;
 • muz, avokado, mango;
 • tahıllar - buğday, karabuğday, pirinç, mercimek;
 • enginar, kabak, tohumlar dahil;
 • arı ürünleri.

Bilmek önemlidir! Spermatozoa çok pasif ve inaktif ise, diyete L-karnitin yönünden zengin besinlerin dahil edilmesi önerilir.

doğal afrodizyaklar

Afrodizyaklar cinsel isteği artıran besinlerdir. Bazı yemekler, içecekler, baharatlar, aromatik bileşimler doğal kabul edilir. Zengin bileşim nedeniyle, aşağıdaki etkileri elde ederler:

 • stresi, yorgunluğu gidermek;
 • vücudu gençleştirmek;
 • cinsel arzuyu artırmak;
 • istikrarlı ve uzun süreli bir ereksiyon sağlamak;
 • cinsel zevkin şiddetini artırmak;
 • beynin belirli bir bölgesinde bulunan zevk merkezini etkiler.

Erkeklerde gücü neredeyse anında artıran ürünlerin listesi aşağıdakileri içerir.

potenste hızlı bir artış için ürünler
 1. Her türlü fındık. Çiğ yenir, salatalara ve diğer yemeklere eklenir. Badem özellikle yararlıdır.
 2. Deniz ürünleri. Bunların hepsi kırmızı balık, istiridye, karides, midye, salyangoz, havyar çeşitleridir.
 3. Sebzeler. Patlıcan, enginar, domates, otlar, Kudüs enginar, marul gibi türler erkeklere yardım edebilir.
 4. Meyveler ve meyveler. Bunlar arasında beslenme uzmanları ayrıca çeşitli türleri ayırt eder - şeftali, ananas, mango, kayısı, avokado, çilek.
 5. Baharat. Acı biber, tarçın, biberiye, fesleğen, lavanta, zencefil, rezene güçlü bir uyarıcı etkiye sahiptir.
 6. Mantarlar. Çeşitlerinden bazıları gücü artırabilir. Bunlar morel, yer mantarı, petrol.
 7. Bal. Arıcılık ürünü sadece iyileştirici bir özelliğe sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda erkek gücünü de etkili bir şekilde etkiler. Kullanmadan önce alerji testi yapılmalıdır.
 8. Çikolata. Siyah çeşitleri cinsel arzuyu artırabilir, duyguları keskinleştirebilir.

Uzmanlar, kırmızı hücrelerin seviyesini arttırdığı ve böylece doku hücrelerini kan ve oksijenle hızla doyurduğu için yağsız et yemeyi tavsiye ediyor.

İktidarsızlığın Önlenmesi

Cinsel iktidarsızlık hem fizyolojik hem de psikojenik faktörlerin tetikleyebileceği önemli bir sorundur. Önleme önlemleri, cinsel bozukluğa neden olan nedenle doğrudan ilişkilidir. Ancak aşağıdakiler genel olarak kabul edilir:

 • doğru ve dengeli beslenme;
 • uygun dinlenme, en az sekiz saat uyku;
 • orta derecede fiziksel aktivite;
 • stresli durumların sinirsel aşırı gerilmesinin dışlanması.

Doktorlar, bir spor bölümüne kaydolarak yüzmeyi veya tenisi tavsiye eder. Günlük diyetinize daha sağlıklı "erkek" yiyecekleri dahil edin, kafeinli içecekler, soda ve enerji içeceklerinin kullanımını sınırlayın. Tüm faaliyetler özgüveni ve cinsel güç kazanma arzusunu güçlendirmeye yöneliktir. Uygulamanın gösterdiği gibi, uzmanların tavsiyelerine uymak, sağlığın geri kazanılmasına ve yakın ilişkilerin sevincinin hissedilmesine yardımcı olacaktır.

Çözüm

Bir erkeğin gücü ve gebe kalma yeteneği büyük ölçüde beslenme kalitesine bağlıdır. Erkek sağlığını ve gücünü korumak için ilaç almaya gerek yoktur, ancak zararlı ve kesinlikle işe yaramaz ürünleri sınırlamak, onları kimyasal bileşikler içermeyen lezzetli ve doğal ürünlerle değiştirmek, doğal ve cinsel yaşam kalitesini olumlu yönde etkiler. .