Güç için en sağlıklı yiyecek: erkek gücünü artırmak için bir diyet

Cinsel sağlığın temeli ve her erkeğin erektil işlevini sürdürmenin anahtarı zengin ve dengeli beslenmedir.

artan potens ürünleri olan bir erkekle yatakta bir kadın

Zayıf çevre koşullarının, yoğun bir yaşam ritminin, duygusal ve fiziksel stresin sürekli olarak erkek sağlığına zarar verdiği günümüzde, güç için çeşitli, doğru ve sağlıklı bir gıda özellikle önemlidir.

Erektil fonksiyonu iyileştirmek için ne yemelisiniz, hangi kurallara uyulmalıdır? Bu sorular birçok erkek tarafından özellikle de 30 yaş üstü erkekler tarafından sorulmaktadır.

Kötü beslenme alışkanlıkları

güç için abur cubur yemek
  1. İktidarsızlık ve diğer genitoüriner hastalık riskini azaltmak için, konserve yiyecekler, tütsülenmiş sosisler, gazlı içecekler, mağazadan satın alınan tatlı lor ve yoğurtlar, hazır mayonez ve ketçap, yani herhangi bir ürünü diyetten çıkarmak gerekir. uzun raf ömrü ve yüksek miktarda zararlı katkı maddesi. Koruyucular açısından zengin yiyecekler neredeyse hiç besin içermez ve erkek sağlığına ciddi zararlar verebilir.
  2. Gücü artırmak için diyet, herhangi bir fast food'u kategorik olarak yasaklar. Gerekli miktarda eser element ve vitamin içermezler, ancak yalnızca erkeklerin erektil işlevini olumsuz yönde etkileyen hızlı kilo alımına katkıda bulunurlar.
  3. Cinsel dürtüyü korumak veya arttırmak için erkekler endüstriyel olarak elde edilen şekeri günlük diyetlerinden çıkarmalıdır. Kuru meyveler, bal ve tatlı meyveler gibi doğal şekerlerle değiştirmek daha iyidir. Çok miktarda şeker tüketmek sadece iktidarsızlığın gelişmesine değil, aynı zamanda kardiyovasküler hastalık, diyabet vb.
  4. Erkek sağlığı için başka bir diyet kuralı tuz alımı ile ilgilidir. İçinde bulunan çok miktarda sodyum, güç ve bir bütün olarak vücut için hiç yararlı değildir. Tuzu doğal baharatlarla (soğan, sarımsak, otlar) veya biraz soya sosuyla değiştirmek daha faydalıdır.
  5. Gücü mümkün olduğunca uzun süre korumak için erkeklere alkol tüketimini tamamen bırakmaları veya minimuma indirmeleri önerilir. Tüm alkollü içecekler vücuttan faydalı eser elementleri yıkar, bu nedenle iktidarsızlık için bir diyet ve erkekler için alkol uyumsuzdur.

Erkek sağlığı için temel gıda

güç için sağlıklı sebzeler

Cinsel iktidarsızlığa ne iyi gelir? İlk kural, yiyeceklerin çeşitlendirilmesi ve aktif bir yaşam tarzı için gerekli besin, vitamin ve enerji artışını sağlaması gerektiğidir. Bununla birlikte, minimum kalori ve hayvansal yağ içeriğine sahip yiyecekleri seçmelisiniz.

Güç ve genel sağlık için yiyecekler, proteinler ve sağlıklı karbonhidratlar açısından zengin, ancak yağlar açısından fakir olmalıdır. A, E, C vitaminleri ve B grubu vitaminleri, erkek gücünü güçlendirmede özel bir etkiye sahiptir.

Her erkeğin günlük beslenmesinde tahıllar, cinsel performansı artıran sebzeler, otlar (ıspanak, marul, maydanoz), baharatlar (kimyon, nane, kekik, tarhun, anason) ve süt ürünleri (süt, kefir, süzme peynir ve yoğurt) bulunmalıdır. ) . . . Et gelince, diyete de dahil edilmelidir, ancak sadece az yağlı çeşitler.

50 yaşından sonra erkeklerin haftada 4 defaya kadar et tüketimini azaltması gerekirken, hayvansal proteinlerin mümkünse bitkisel proteinlerle değiştirilmesi önerilir.

Sağlıklı sebzeler

güç için sağlıklı meyveler

Sertleşme fonksiyonunu uyarmak için en faydalı sebzeler sarımsak ve her türlü soğandır.

Havuç daha az yararlı sebze olarak kabul edilmez. Vücutta A vitaminine dönüşen karbonhidratlar, proteinler ve beta-karoten içerir. Karoten içeriği açısından havuçlar pratik olarak kırmızı biberden daha düşük değildir ve diğer sebzelerin önemli ölçüde önündedir.

Ek olarak, B1, B2 ve B6 vitaminlerinin yanı sıra çok miktarda enzim ve mineral (kalsiyum, potasyum, magnezyum, sodyum, demir, iyot ve diğerleri) içerir. Tüm bu bileşenler bir bütün olarak vücut için çok faydalıdır ve gücü artırmaya yardımcı olur.

Sağlıklı meyveler

Cinsel iktidarsızlığı önlemek için erkeklerin günde 0, 5 kg meyve tüketmesi tavsiye edilir. Kendinizi normal elma, portakal, avokado ve özellikle hurma ile sınırlamayın ve sağlık açısından büyük faydalar sağlar.

İkincisi birçok diyet lifi, antioksidanlar ve eser elementler içerir, ayrıca A, P, C, potasyum, bakır, iyot, manganez ve demir vitaminleri açısından da zengindir. Bütün bunların erkek gücü üzerinde olumlu bir etkisi vardır ve cinsel arzuyu arttırır.

Fosfor ve çinko

Erkek sağlığı için bir diğer önemli unsur ise fosfordur. Pelvik organlara kan akışını artırmak için filizlenmiş buğday, susam, kabak, kabak ve ayçiçeği çekirdeğini menüye eklemelisiniz. Domates, pancar, turp ve lahana da erkek gücü üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir.

Erektil disfonksiyonun tedavisi ve önlenmesi için erkeklerin günlük diyeti çinko içeriği yüksek besinler içermelidir, bu nedenle elma, bal, esmer pirinç, fındık, soğan ve sarımsak yemeyi unutmayın.

Deniz ürünlerini hatırlamak önemlidir, çok miktarda çinko içerirler ve aynı zamanda cinsel isteği artırmaya yardımcı olan doğal afrodizyaklardır. Birçok insan için havyar ve istiridye, güç için en faydalı yiyecekler olarak kabul edilir. Tüm balık türlerinden amino asitler açısından zengin uskumru veya somon balığı tercih etmek daha iyidir.

Yemek hazırlarken en sağlıklı yiyeceğin buğulama, haşlama veya haşlama olduğunu unutmayın. Kızartma sırasında, çoğu besin, ısıl işlemin süresiyle orantılı olarak yok edilir.