Erkek gücü için en iyi fındık

Fındık, haklı olarak en besleyici ve sağlıklı gıdalardan biri olarak kabul edilmektedir. Bu eşsiz meyvelerin ciddi avantajlarından biri, fındıkların erkeklerde güç üzerindeki olumlu etkisidir. Kuruyemişlerin kimyasal bileşimi, dolaşım ve sinir sisteminin düzgün çalışması için gerekli olan vitaminler, makro ve mikro elementler, esansiyel ve esansiyel amino asitler, çoklu doymamış yağ asitleri bakımından zengindir.

Bu mucize meyvelerden günlük olarak bir avuç yemek, vücudu kalori ile doyurur, hafızayı geliştirir, kardiyovasküler aktiviteyi normalleştirir, hücre yaşlanmasını yavaşlatır, libidoyu artırır ve ereksiyonu iyileştirir. Erkek cinsel aktivitesi üzerindeki olumlu etkilerinden dolayı fındık, bitki kökenli doğal afrodizyak olarak kabul edilir.

Potens için fındıkların kimyasal bileşimindeki elementlerin tanımı

Her türlü kuruyemişin kimyasal bileşimi, erkeklerde gücü doğrudan etkileyen aşağıdaki maddelerle temsil edilir:

 1. Potasyum ve magnezyum. Bu birbirine bağlı mikro besinler, kardiyovasküler ve sinir sistemlerinin yanı sıra metabolik süreçlerin normal işleyişi için gereklidir. Kalbin kas çalışmasını harekete geçirmek, kan damarlarının duvarlarını güçlendirmek, kan basıncını stabilize etmek, tam kan temini ve hücrelerin sinir iletiminden sorumludurlar.
 2. B vitaminleri. Bu suda çözünen maddeler, hücresel metabolizmada önemli bir rol oynar, kan damarlarını kolesterolden arındırmaya ve plakları ve kan pıhtılarını çözmeye yardımcı olur, hücrelerin sinir iletimini ve damar duvarlarının kas liflerini düzenler. B1 vitamini metabolik süreçleri sağlar, B6 proteinlerin ve amino asitlerin işlenmesinde ve asimilasyonunda aktif rol alır, B9 üreme sisteminin sağlığından ve normal sperm sentezinden sorumludur.
 3. E vitamini. Bu yağda çözünen maddenin insan yaşamındaki rolü fazla tahmin edilemez. Tokoferol, kendisi için konuşan ve eski Yunancadan tercüme edilen vitamin için alternatif bir isimdir ve "yavru doğurmak" anlamına gelir. Özellikle spora düşkün erkeklerin bu güçlü antioksidana ihtiyacı vardır, çünkü hücreleri antrenman sürecinde sayısı önemli ölçüde artan serbest radikallerden etkili bir şekilde korur. E vitamini ayrıca kan damarlarının duvarlarının esnekliğini korur ve yeterli testosteron üretmeyi ve kadınlık hormonu östrojeni baskılamayı amaçlayan erkek gonadların aktivitesini düzenler.
 4. C vitamini. Askorbik asit farklı şekilde adlandırılır ve güçlü bir immünomodülatör ve antioksidandır. Testosteron üretimi üzerinde doğrudan etkisi vardır, cinsel isteği ve ereksiyonu artırır. Bunun nedeni, vasküler duvarların normal gevşemesinden sorumlu olan nitrik oksit salınımının hücreler tarafından uyarılmasıdır. Askorbik asit, Leydig hücrelerini zararlı oksidasyondan korur ve erkek cinsiyet hormonu moleküllerindeki yapısal hasarı onarmaya yardımcı olur.
 5. selenyum ve çinko. Bu birbiriyle ilişkili ve tamamlayıcı eser elementler, neredeyse tüm organ ve sistemlerin aktivitesini modüle eder. Erkek vücudunda prostat sağlığından, testosteron sentezinden ve sperm sayısındaki artıştan sorumludurlar.
 6. Fosfor. Erkek seks hormonlarının üretimini düzenlemek de dahil olmak üzere vücudun tüm canlı hücreleri için gerçek bir yakıt ve yapı malzemesi olan lesitin üretimini uyaran önemli bir eser element.
gücü artırmak için fındık

Çiğ, kavrulmuş veya kuru yemişler, çeşitli macunlar, karışımlar, tentürler ve fındıklı yemeklerin düzenli kullanımı erkeklerde potens üzerinde en faydalı etkiye sahiptir. Fındık mükemmel bir şekilde birleştirilir ve bal veya ekşi krema ile sindirilir. Ancak bu ürünün uyumluluğu zayıf olabilir ve et veya balık yemekleri ile sindirimi zordur.

Söz konusu ürünün erkek üreme sistemi için sağladığı koşulsuz faydalara karşın, farklı kuruyemiş türlerinin birbirinden farklı etkileri bulunmaktadır.

Ceviz

Diğer türler arasında şüphesiz liderdir. Erkeklerin iyi bir erkek cinsel yaşamını önleme ve mücadelede kullanmayı tercih ettikleri, gücü için cevizdir. Aynı zamanda sadece ceviz içi değil, iç bölmelerle birlikte kabuğu da olumlu etki gösterir. Yeşil (olgunlaşmamış) meyveler özellikle faydalı olarak kabul edilir. Günlük ceviz tüketimi sadece gücü arttırmakla kalmaz, aynı zamanda spermatozoanın olgunlaşmasını ve kalitesini de artırır, bu nedenle erkek kısırlığı için kanıtlanmış bir önleyici ve tedavi edici çaredir.

güç için ceviz

Uzmanlar cevizi, iyot, magnezyum ve potasyum gibi iz elementlerin yanı sıra çoklu doymamış yağ asitleri içeriği açısından öne çıkarıyor ve bu da onu koroner ve hipertansif kalp hastalıklarından muzdarip erkeklerin üreme sistemi sağlığı için vazgeçilmez kılıyor. çeşitli vasküler patolojileri olanlar gibi. Bu ürün, testosteron üretimini dolaylı olarak etkileyen tiroid bezinin işleyişini etkili bir şekilde düzenler.

Popüler tarif:10-15 fındık ve 200-250 gr kuru üzüm, kuru erik, kuru inciri bir karıştırıcıda pürüzsüz olana kadar öğütün, fındık ezmesini kapaklı bir cam kaba koyun ve buzdolabına koyun. Yatmadan önce, aynı kısım kefir veya ekşi krema ile 15-20 gr besin karışımı alın.

Ceviz aynı zamanda çok yararlı bir soğuk sıkım yağ kaynağıdır ve düzenli kullanımı güç üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir. Ek olarak, ceviz yağı nöro-refleks regülasyonunun kalitesini etkiler, en küçük kan damarlarında ve dokularda mikrosirkülasyonu geri kazandırır ve iyileştirir ve toksinlerin ve radyonüklidlerin ortadan kaldırılmasına yardımcı olur. Genellikle hazır et ve balık yemeklerinin yanı sıra salata ve atıştırmalıklara eklenir. Bu durumda arı balı için de geçerli olan temel kurala uyulmalıdır - bu ürün ısıl işleme tabi tutulamaz.

Kaju fıstığı

gücü artırmak için kaju

Brezilya fıstığı ile birlikte kaju fıstığı selenyum içeriği açısından lider bir konuma sahiptir ve bu da onları erkeklerde gücü artırmada çok etkili kılar. Vitamin, mineral ve lif açısından zengin olan kaju, pancar ve havuç gibi taze meyve ve sebzelerden yapılan salatalarla iyi gider.

 1. Genç pancarları (400-500 gr), havuçları (200-250 gr) soyun ve kaba bir rende üzerine rendeleyin. Doğrayın ve tatmak için yeşil soğan ekleyin.
 2. Kaju fıstığını (40-50 gr) ekleyin ve fındık-sebze karışımını yoğurt (150 gr) ve balla (1 çay kaşığı) baharatlayın.

Bu yemeğin besinsel özellikleri, gücü de artıracak olan zencefil veya bir tutam öğütülmüş hindistan cevizi eklenerek artırılabilir.

Fındık

gücü artırmak için fındık

Fındık, kültürü yapılan bir fındık çeşididir. Fındığın doğada yetişen muadili daha küçük meyvelere sahip olmasına rağmen içinde bol miktarda faydalı madde bulunmaktadır. Bu nedenle, ormanda fındık çalılıklarına rastlamayı başarırsanız, gelecek için değerli meyvelerini stoklamaktan çekinmeyin.

Fındık, prostat hiperplazisi, varisli damarlar, diabetes mellitus teşhisi konan erkeklerin gücünü artırır. Düşük karbonhidrat içeriği ve yüksek kalori içeriği nedeniyle bu ürün genellikle kilo verme diyet programlarında yer alır. Özellikle fındık, yüksek proteinli bir diyetin önemli bir unsuru olabilir, çünkü sadece 10-12 meyve bir kişinin günlük protein ihtiyacını karşılar.

Badem

gücü artırmak için badem

Küçük bir avuç badem, günlük protein normunu ve B vitaminleri, çoklu doymamış omega asitleri, antioksidanlar, çinko, kalsiyum, magnezyum ve fosfor gibi gücü korumak ve geliştirmek için önemli olan maddeleri içerir. Bu ürün, vücut için son derece değerli olan bu amino asit olan yüksek L-arginin içeriği ile ayırt edilir. Günlük badem tüketimi (10-12 adet) kan akışını etkili bir şekilde artırır ve erkeklerin kasık bölgesindeki kan damarlarını rahatlatır.

Güç için yararlı bir içecek tarifi: badem (6 adet) ve kakule tohumlarını (1/2 çay kaşığı) bir blender, kahve değirmeni veya havanda öğütün, ardından süt (200 ml) ve bal (1 yemek kaşığı) ekleyin.. Elde edilen içeceğin yemeklerden 15-20 dakika önce içilmesi tavsiye edilir.

Çam fıstığı

Sedir çamı tohumları orijinal bir tada sahiptir ve bileşimlerinde zengin bir sağlıklı yağlar ve eksik amino asitler (lizin, triptofan, metiyonin) yelpazesi ile ayırt edilir. 200 gr çam fıstığı kullanımı, protein sentezi için gerekli olan ve normal düzeyde kan pıhtılaşması ve iyi bir güç sağlayan K vitamini için vücudun günlük ihtiyacını sağlar.

Erkekler, gücü artırmak için çam fıstığını ballı ve salatalara katkı maddesi olarak kullanırlar ve ayrıca onlardan tentürler yaparlar.

Soyulmamış ve soyulmuş meyvelerden tentür yapmak için tarifler:

 • Soyulmamış çam fıstığını (120-140 gr) durulayın, bir cam kaba koyun ve votkayı (500 ml) dökün. Karışımı 40 gün boyunca karanlık ve serin bir yerde demlendirin. Eski tentürü tülbentten süzün ve 1 yemek kaşığı bal veya şeker ekleyin. 3-4 hafta boyunca günde üç kez 20 damla alın;
 • Soyulmuş çam fıstığı (40 gr) da 40 gün boyunca votka üzerinde ısrar edilirken, 3 günde bir tentür çalkalanmalıdır. Fındık taneleri önceden ezilirse tentürün yaşlanma süresi 1 haftaya düşer.

Fıstık

gücü artırmak için çam fıstığı

Sadece yer fıstığı (yer fıstığı) bileşimlerinde klinik olarak önemli miktarda resveratrol ile övünebilir. Bu güçlü doğal antioksidan, aşağıdaki yararlı işlevleri yerine getirir:

 • Kan damarlarını birikintilerden korur ve kandaki lipit seviyesini normalleştirir;
 • Hücre yenilenmesini uyarır, kanser hücrelerinin büyümesini ve çoğalmasını engeller;
 • Kan şekeri düzeylerini düşürmeye yardımcı olur;
 • Trombosit agregasyonunu ve trombüs oluşumunu önler.

Fıstık ezmesi en popüler fıstık yemeğidir ve bir blender ile yapılması kolaydır.

Tarif: fıstıkları (200-250 gr) bir blender veya kahve değirmeni içinde öğütün, pudra şekeri (1 yemek kaşığı), bitkisel yağ (2 yemek kaşığı) ekleyin ve karışımı macun kıvamına gelinceye kadar iyice karıştırın. Fıstık ezmesinin buzdolabında saklanması tavsiye edilir.

Dikkat! Yer fıstığı, yüksek lektin içeriği (protein kaynaklı bitki toksinleri) nedeniyle bir gıda alerjenidir. Lektin intoleransınız varsa, yer fıstığı başka bir tür fındıkla değiştirilmelidir.

Brezilya fıstığı

Brezilya fıstığı, erkek gücü için tartışmasız liderdir, çünkü günlük normu sadece 2-3 fındıkta bulunan son derece önemli bir eser element olan selenyum içerir. Vücut bu minerali kendi başına sentezlemez, ancak semenin salındığı zamanlar da dahil olmak üzere aktif olarak tüketir. Bu nedenle aktif bir cinsel yaşam ile erkekler düzenli olarak selenyum eksikliğini gidermelidir ve bunun için Brezilya fıstığı en iyi seçimdir.

gücü artırmak için yer fıstığı

Gücü artırmak için bir kokteyl tarifi: Brezilya fıstığı (20 adet) 2 saat suda bekletin. Suyu boşaltın, yıkanmış meyvelere çekirdeksiz hurma (4 adet), Saf su (400 ml) ekleyin ve bir karıştırıcıda çırpın. Süzülen sıvıya bir muz (1 adet), vanilya şekeri (1/2 çay kaşığı) ekleyin ve bir karıştırıcıda tekrar çırpın.

Brezilya fıstığını yeşil salataların bir parçası olarak kullanmak daha iyidir, bu kombinasyon hazımsızlığa neden olmaz ve güç üzerinde olumlu bir etkiye sahip olur.

Antep fıstığı

Tuzlu kavrulmuş antep fıstığı en popüler bira atıştırmalıklarından biridir. Ancak tuzlu formda bu ürün karaciğere ve böbreklere ciddi şekilde yük bindirir, bu nedenle tüm faydalı özellikleri dengelenir. Bu nedenle, en iyi seçim, hiçbir katkı maddesi içermeyen kurutulmuş veya kavrulmuş fıstık olacaktır.

Antep fıstığı, gücü artıranlar da dahil olmak üzere çok sayıda yemekte sık kullanılan bir bileşendir. Bu amaçla örneğin lezzetli bir ceviz ve dut salatası hazırlayabilirsiniz.

gücü artırmak için antep fıstığı

Yemek tarifi: çileği (150 gr) 4 parçaya bölün, üzümleri ikiye bölün (150 gr), meyve karışımını soyulmuş antep fıstığı (50 gr), zeytinyağı (2 yemek kaşığı) ile karıştırın ve 2-3 yaprak marul mısır ekleyin .

Kabukta bir tentür yapabilirsiniz, ancak böyle bir içeceğin gücünde bir artış beklememelisiniz.

Fındıkla karıştırılmış bal

Gücü artırmak için en popüler, lezzetli ve aynı zamanda basit halk ilacı bal-fındık karışımıdır. Arı ürünü, özellikleri nedeniyle ereksiyon üzerinde faydalı bir etkiye sahiptir:

 • Hücrelerde nitrik oksit sentezini geliştirmeye yardımcı olur;
 • Kandaki trigliserit seviyesini düşürmede faydalı etkisi vardır;
 • Vücudun genel tonunu artırmaya yardımcı olur;
 • Prostatite neden olanlar da dahil olmak üzere çok çeşitli bakterilerle savaşır.
gücü artırmak için fındıklı bal

Fındık gibi bal da iyi bir güç için gerekli tüm maddeleri içerir: 25'ten fazla vitamin türü, makro, mikro elementler, enzimler ve organik asitler. Bu ürün genellikle doğal bir koruyucu olarak kullanılır, bu nedenle bal-fındık karışımları ve bal tentürleri, yararlı özelliklerini korudukları uzun bir raf ömrüne sahiptir.

Erkeklerde gücü etkilemede bilinen lider, kıyılmış fındıkla eşit oranlarda karıştırılabilen kestane balıdır. Karışıma arı pergası veya erkek arı sütü (homojenat) eklenerek etki büyük ölçüde artırılacaktır.

Çözüm

Erkek gücü için en yararlı kuruyemişler ceviz, Brezilya cevizi, kaju, badem ve sedirdir. Bununla birlikte, zayıflamış bir ereksiyon veya iktidarsızlığın nedenleri her zaman testosteron eksikliğinde yatmaz. Çoğu zaman, damar hastalıkları potens üzerinde olumsuz bir etkiye sahiptir, bu nedenle yukarıdaki kuruyemişlerden herhangi birinin düzenli olarak tüketilmesi, erkeklerde üreme sistemi bozukluklarının önlenmesine ve tedavisine yardımcı olacaktır.